SK EN
Po úspěšných video-singlech 'All Over Again' a 'The Old Town Etudes', díky kterým je česká média označila za naprosto unikátní záležitost tuzemské hudební scény, představuje tato dvojice koncertní provedení jejich originální fůze swingu, hip hopu, jazzu & dalších spřízněných žánrů.

Kombinace zpěvu, rapu, samplů & skvělých instrumentalistů na jednom pódiu zaručuje velmi působivou koncertní show, při které si přijde na své nejedno poučené ucho milovníka žánrového vintage koktejlu, jemuž však modernita rozhodně neschází!

Vynikající multi-žánrovou zpěvačku, jejíž projev vychází zejm. ze soulu & jazzu Sisu Fehérovou můžete znát např. z projektů Fehero Rocher, Pitchbender, Used To Be A Sofa, electro londynské fůze MYO anebo i ze ska kapely The Spankers, kde svého času působila.

JeN Hovorka je MC & beatboxer, který velice často spolupracuje či spolupracoval s groove kapelami jako jsou Carpet Cabinet, MADFinger, VOILA!, Pitchbender či The Documents nebo po boku stepařky & perkusistky Carli Jefferson v rámci hudebního tria s kabaretními prvky The Merry Freaks. Jako hudebník taktéž spolupracuje s mnoha umělci napříč pražskou divadelní scénou.

Music Videos:
Myo je štvročlenná kapela so sídlom v Londýne, kde trávia čas programovaním synťákov a súbojmi s midi kontrolkami... Vytvárajú prelyv future beat dance music a elektronického soulu. Kombináciou expresívnych vokálov Sisy Feherovej a angulárnej hip hopom ovplyvnenej tvorby a hry Jima Daouda sa Myo pokúša nájsť ľudský dotyk vo svete programovanej tanečnej hudby.
Ich spolukonšpirátori v tomto pátraní sú basový experimentátor Pete Bennie a bubeník/producent George Bird, ktorých ponímanie zvuku a rytmu je neustále v toku medzi digitálnym a analógovým.
Výsledkom je husto navrstvená koláž neo soulovej gitary, poozbíjané vokálne sample a rozdrvené bicie loopy, ktoré podchytávajú to, čo môže byť zvané len úprimných melodickým komponovaním.
Trio ve složení Sisa Fehérová, Vladko Mikláš & Lukáš Mutňanský spojují svoje hlasy, zvuky, skills & myšlenky do lehce společensky-kriticko-tragického postoje zaobaleného do indie-popu cestujíce z minulosti do budoucnosti.

Quintet speváčky Sisy Fehérovej je uskupenie oscilujúce medzi jazzom, bluesom a alternatívou. V repertoári predstavuje autorské skadby a nápadité aranžmá jazzových aj nejjazových kompozícii. Hudba plná napätia a emócii vedená Sisiným energickým prejavom zamatového hlasu, skvelo podporená soulovým gitarovým doprovodom Tonyho Dlapy a vnímavou citlivou hrou pianistu Federica De Vittora. V novembri 2014 sa účastnili súťaže Nové tváre slovenského jazzu v bratislavskom Nu Spirite, odkiaľ si odniesli Cenu za individualny výkon a zrelý koncept.
Fehero Rocher má za sebou mnoho koncertov v Česku, v Nemecku, na Slovenku a rôznorodú účasť na jazzových festivaloch v týchto krajinách a napríklad aj v Turecku. V minulosti účinkovali na pódiach pred umelcami ako Richard Bona, Esperanza Spalding.
Ich debutový album CIRRUS vyšiel pod značkou Slnko Records v júni 2016.

Spev - Sisa Fehérová
Gitara, spev - Tony Dlapa
Piano - Federico De Vittor
Kontrabas, spev - Miloš Klápště
Bicie - Oliver Lipenský
Pitch Bender je soul-jazzová formácia hrajúca autorské skladby na pomedzí soulu, jazzu a funku. Výraznou osobnosťou je speváčka Sisa Fehérová s originálnym hlasovým prejavom plným groovu a feelingu, ktorá je tiež autorkou textov a vyhrala cenu za najlepší sólový výkon v súťaži Jazz Talent 2009 v pražskom Jazzdocku. Kapelu vedie pianistka Iva Korgerová, ktorá je autorkou väčšiny skladieb a aranží. S pitch Benderom vystupuje gitarista Dan Hasalík, na tenorsaxofón hraje Zbyněk Polívka, na basu hrá Matěj Havlíček, a na bicie veľmi nádejný Oliver Lipenský, špecialista na house a soulové rytmy.

V marci 2010 Pitch Bender natočil CD zložené z originálnych autorských skladieb. Volá sa Virginology. Bohužiaľ je už vypredané, ale je možné si ho kompletné vypočuť na severi LAST.FM. V septembri roku 2014 kapela vydala svoje druhé CD s názvom Peace In Emergency a pokrstila ho v pražskom klube NoD/RoXy. Pitch Bender si zahral napríklad pred Robert Glasper Experiment či britskou formáciou Smoove and Turrel v Paláci Akropolis, či pred Paris Combo, alebo na festivale Český Tučňák. Kapela sa tiež účastnila prehliadky najnádejnejších kapiel za rok 2011, Bandzone Showcase.

V marci 2012 sa Pitch Bender umiestnil na druhom mieste v súťaži Czech Jazz Contest v pražskom klube Reduta.